close
تبلیغات در اینترنت
خرید دامنه
اخبار علمی
loading...

علوم برای شما

اخبار علمی

خرید شارژ

آخرين ارسال هاي انجمن

بارور کردن ابرها با استفاده از لیزر

 متخصصان اپتیک و فوتونیک دانشگاه مرکزی فلوریدای آمریکا به روشی دست یافتند که با استفاده از آن می توان ابرها را تحریک و رعد و برق و باران تولید کرد.

Bazle بازديد : 142 یکشنبه 31 فروردين 1393 زمان : 22:35 نظرات ()

خبر ناسا از کشف یک سیاره احتمالا قابل سکونت

شبکه خبری سی ان ان گزارش داد که پژوهشگران سیاره ای به اندازه زمین را شناسایی کرده اند که ممکن است قابل سکونت باشد.

این شبکه در پایگاه اینترنتی خود، اهمیت زیاد این کشف را بر شمرده و آن را به منزله یافتن سوزنی در یک دنیا کاه توصیف کرده است.

 


Bazle بازديد : 97 شنبه 30 فروردين 1393 زمان : 0:50 نظرات ()

تولید سلولهای انسولین ساز - نوید درمان دائمی دیابت

دانش پژوهان شیوه نوینی برای تولید سلول های انسولین ساز و در نتیجه درمان دائمی دیابت نوع یک ارائه کرده اند.

Bazle بازديد : 128 شنبه 17 اسفند 1392 زمان : 0:37 نظرات ()

ابداع بزرگ‌ترین شبکه عصبی مصنوعی جهان

مرکز NVIDIA با همکاری تیم تحقیقاتی دانشگاه استنفورد، بزرگ‌ترین شبکه عصبی مصنوعی جهان را با هدف مدلبندی چگونگی یادگیری مغز ابداع کردند.این شبکه 6.5 برابر بزرگ‌تر از شبکه‌ رکورددار پیشینی بود که در سال 2012 توسط گوگل طراحی شد.

 

دنباله متن در ادامه مطلب

Bazle بازديد : 112 یکشنبه 04 اسفند 1392 زمان : 20:39 نظرات ()

ابداع پوست الکترونیکی

تیمی از مهندسان دانشگاه کالیفرنیا به رهبری یک دانشمند ایرانی نخستین شبکه حسگری تعاملی کاربر را بر روی پلاستیک انعطاف‌پذیر ابداع کرده‌اند.

 

   دنباله متن در ادامه مطلب

 


Bazle بازديد : 146 یکشنبه 04 اسفند 1392 زمان : 20:34 نظرات ()

ساخت جلیقه ضد گلوله با الگوبرداری از بدن نرم ماهی

محققان مؤسسه تکنولوژی ماساچوست (MIT)‌ قصد دارند با الگوبرداری از پوست ماهی اژدها، جلیقه ضد گلوله ای با قابلیت زره‌های قدیمی طراحی کنند.
شوالیه‌ها در قدیم از زره‌های سخت، به هم پیوسته و فلس دار استفاده می‌کردند که این الگو می‌تواند برای ساخت جلیقه‌های ضد گلوله نسل جدید مورد استفاده قرار گیرد.

 

دنباله متن در ادامه مطلب

 


Bazle بازديد : 120 یکشنبه 20 بهمن 1392 زمان : 19:39 نظرات ()

تولید رگ‌های خونی مصنوعی با دوام از سلولهای بنیادی

دانشمندان بیمارستان عمومی ماساچوست با استفاده از سلول‌های بنیادی توانسته‌اند رگهای خونی مصنوعی تولید کنند که تا 9 ماه در بدن دوام می‌آورند.

 

دنباله متن در ادامه مطلب

 

Bazle بازديد : 97 یکشنبه 20 بهمن 1392 زمان : 19:28 نظرات ()

خطرناک‌ترین درخت دنیا

خطرناک‌ترین درخت دنیا نوعی انجیر‌زهری است که برخلاف درخت‌های دیگر میوه‌اش کشنده و سایه‌اش خطرناک است و دست زدن به آن نیز می‌تواند هر رهگذری را از کرده خود پشیمان کند.

Bazle بازديد : 101 شنبه 05 بهمن 1392 زمان : 23:59 نظرات ()

نخستین سیاه‌چاله در حال گردش در اطراف یک ستاره چرخان کشف شد

دانشمندان اسپانیایی موفق به کشف نخستین سیستم دوتایی شامل یک سیاه‌چاله و یک ستاره چرخان موسوم به ستاره نوع B شدند.

Bazle بازديد : 93 شنبه 05 بهمن 1392 زمان : 23:50 نظرات ()

کشف سیاره‌ای با جوی مملو از آب!

دانشمندان به تازگی دریافته‌اند که یک سیاره غیرطبیعی با اندازه شش برابر زمین که در فاصله 40 سال نوری در خارج از منظومه شمسی قرار داشته، از یک جو غنی از آب برخوردار بوده که دارای یک نوع پلاسمایی از آب است.

 

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، دانشمندان ژاپنی جو این سیاره بیگانه را با استفاده از دوربین‌های حرفه‌ای با یک فیلتر آبی انتقال سیاره‌ای گلیزه 1214 b بررسی کردند.

Bazle بازديد : 138 جمعه 12 مهر 1392 زمان : 19:43 نظرات ()

بزرگترین سوسک جهان به اندازه کف دست

تیتانوس گیگانتئوس بزرگترین سوسک دنیا یکی از مرموزترین موجودات روی سیاره زمین به شمار می رود که حتی لارو آن هنوز مشاهده نشده است.

به گزارش نامه به نقل از مهر، بزرگترین سوسک دنیا با نام تیتانوس گیگانتئوس که از آن با عنوان سوسک غول پیکر یاد می شود می تواند تا 18 سانتیمتر رشد کند و قدرت آرواره های آن به حدی است که می تواند یک مداد چوبی را به دو نیم تقسیم کند.

Bazle بازديد : 217 جمعه 04 مرداد 1392 زمان : 22:16 نظرات ()

زهر زنبور، قاتل ویروس ایدز!

ورود سم حشرات به بدن می‌تواند آسیب‌زا یا حتی کشنده باشد؛ اما محققان اخیرا دریافته‌اند که در زهر زنبور ماده‌ای وجود دارد که می‌تواند با قرارگرفتن در یک کپسول نانو به جنگ ویروس HIV برود.

Bazle بازديد : 204 سه شنبه 06 فروردين 1392 زمان : 18:44 نظرات ()

نخستین مغز مصنوعی جهان با قدرت تقلید مهارت ها و اشتباهات انسانی ساخته شد

محققان دانشگاه واترلو در کانادا موفق به ساخت مدل نرم افزاری از مغز انسان شده اند که می تواند بازی هایی با الگوی ساده را اجرا، شکل پیش روی خود را طراحی کرده و میزان کمی از محاسبات ذهنی را انجام دهد....

Bazle بازديد : 193 شنبه 11 آذر 1391 زمان : 12:18 نظرات ()

موتور اتمی جدید و امکان کاوش های فضایی در دوردست

 این نمونه اولیه بر اساس موتور استرلینگ طراحی شده که اولین بار در اوایل قرن ۱۹ مورد استفاده قرار گرفت. این موتور از گاز داغ تحت فشار برای حرکت پیستون استفاده می کند. چنین شیوه ای به باتری ۲۲ کیلوگرمی اورانیومی این سیستم اجازه می دهد تا گرمای لازم برای به حرکت درآوردن ۸ موتور استرلینگ را تامین کرده و قدرتی برابر با ۵۰۰ وات تولید کند.
Bazle بازديد : 192 جمعه 10 آذر 1391 زمان : 19:16 نظرات ()

آموزش تصویری ارسال پست مطلب توسط کاربران

روش ارسال پست مطلب توسط کاربران + اضافه کردن تصویر به مطلب

برای این منظور به لینک زیر بروید

لینک آموزش

Bazle بازديد : 186 سه شنبه 30 آبان 1391 زمان : 2:6 نظرات ()

چشمان غول بیکر زمین

تلسکوب به غایت بزرگ اروپا 

این تلسکوب از دسته تلسکوب های آینه ای است که در نور فروسرخ به مشاهده جهان می بردازد.آینه ی اصلی این تلسکوب 40 مترقطر دارد;چیزی حدو نصف زمین فوتبال وبه همین خواطربه راحتی می توان به آینه ی این تلسکوب لقب بزرگترین آینه ی ساخته شده راعطا کرد.ساخت آینه ای یکبارچه وبه این اندازه غیر ممکن است;به همین دلیل درآینه تلسکوب ای-ای.ال.تی ازحدودهزار قطعه شش وجهی هرکدام به قطر145 سانتی متراستفاده می شود.این تلسکوب بااستفاده از سیستم ابتیک فعال میتواند اثرات مخرب ابتیکی جوزمین راخنثی کند;به طوری که تصاویربه دست آمده ازاین تلسکوب15برابرشفاف تر ازتصاویری خواهد بودکه توسط تلسکوب فضایی هابل(که خارج ازجوزمین قرارداردخواهد بود).تاکنون بیش از500سیاره ی فراخورشیدی یافت شده که به دورستارگانی غیراز خورشیدمی چرخند . ای-ای.ال.تی اولین تلسکوبی خواهدبودکه سیارات فراخورشیدی باشرایط زیستی مناسب راکشف خواهدکرد.همچنین تلسکوب به غایت بزرگ اروبامی تواند فواصل دورتری راببیندکه تلسکوب های دیگرتابه حال نتوانسته انددرآن حدبیشرفت کنند.بااستفاده ازاین تلسکوب می توان ستاره ها و کهکشان های نخستین رابیداکرد                                                                                                              تعدادآینه های مورداستفاده:1000                       قطرآینه ی اصلی:39/3متر                                                                                                                                      

 محل قرارگیری:سروآرمازونس,شیلی            ارتفاع:3060متربالاترازآب های آزاد                                                                                                                            

هزینه:1/۸5میلیارددلار                                                                                                                   زمان بهره برداری:1399/2020

 

اولین تصویر گرفته شده توسط تلسکوپ اروپا

tzar بازديد : 171 دوشنبه 29 آبان 1391 زمان : 16:7 نظرات ()

مراقب مورچه های زامبی باشید

محققان به تازگی قارچی را شناسایی کرده اند که می تواند وارد بدن یک مورچه شده وذهن ورفتار آن را درکنترل خود دربیاورد این قارچ که Ophiocordyceps fungus نام دارد. مغز مورچه های برگ چین در جنوب شرقی آسیا را تحت کنترل خود در می آورد.این قارچ ابتدا وارد بدن میزبان خود(مورچه ی برگ چین)شده سبس ذهن ورفتارآن را تحت کنترل خود در می آورد ودرادامه  با ایجاد واکنش های شیمیایی خاصی سعی میکند مورچه های دیگرراجذب کرده تادرنهایت میزبان خود را میکشد.این قارچ قبل از اینکه میزبان خود را بکشد,آن را مجبور میکند تابه بهترین نقطه ی جنگل برود.سبس بارشد بیش از حدخودباعث منفجر شدن جمجمه مورچه ورها شدن هاگ های خو درون جنگل میشود

tzar بازديد : 190 شنبه 27 آبان 1391 زمان : 18:4 نظرات ()
تبليغات
  • فروشگاه اينترنتی
  • لينک دوستان

    آموزش آنلاین
    دانلود کتاب های درسی

    خرید شارژ