close
تبلیغات در اینترنت
خرید دامنه
زیست شناسی
loading...

علوم برای شما

زیست شناسی

خرید شارژ

آخرين ارسال هاي انجمن

مخلوقاتی با بالاترین قدرت استتار

همه ما تا حدودی از قانون بقا اطلاع داریم، قانونی که به موجب آن گونه‌های برتر که از توانایی وفق دادن خود با شرایط حاکم بر محیط زیست‌شان برخوردارند به حیات خود ادامه داده و دسته‌ای که فاقد این خصوصیات هستند لاجرم از میان می‌روند. یکی از راه‌کارهای جانوران برای ادامه بقا توانایی استتار و پنهان شدن از دست دشمنان است. هر چند که این توانایی در شکار نیز به کمک آنان آمده و ضامن ادامه حیات‌شان می‌باشد. درک این که چگونه حیات وحش توانسته برای میلیون‌ها سال خود را با شرایط حاکم تطبیق دهد حقیقتا شگفت‌آور و مبهوت کننده است.

 

    بقیه تصاویر در ادامه مطلب

 

 

 

Bazle بازديد : 159 جمعه 12 ارديبهشت 1393 زمان : 8:42 نظرات ()

ماهی شیشه ای (Glassfish)

گلاس فیش یا ماهیان شیشه ای متعلق به خانواده Chandidae یا Ambassidae شامل همه ماهیانی است که دارای بدن شفاف می باشند. آنها بومی آسیا به خصوص پاکستان ، هند ،نپال ،بنگلادش ،میانمار و تایلند بوده و تا اندازه ۹-۸ سانتی متری رشد می کنند.بدن ماهی بسیار کوچک بوده و دارای نقاط سیاه و قرمز بر روی فلس ها است. نخاع ماهی از میان بدن آن قابل مشاهده می باشد.

Bazle بازديد : 118 یکشنبه 04 اسفند 1392 زمان : 20:45 نظرات ()

چهره زیبای میکروبها

در فرهنگ عام از میکروبها بعنوان موجودات ریز ذره بینی خطرناک زشت و ترسناک یاد میشود که همه سعی میکنند از آن دوری کنند و راههای از بین بردن آن را یاد بگیرند

Bazle بازديد : 740 یکشنبه 19 آذر 1391 زمان : 11:34 نظرات ()

DNA چیست ؟

اسید دزوکسی ریبونوکلئیک (DNA) یک اسید نوکلئیک است که حاوی دستوران ژنتیکی مورد استفاده برای رشد و نمو و کارکرد همه جانداران است.

نقش اصلی مولکول DNA ذخیره درازمدت اطلاعات ژنتیکی است.

DNA را اغلب با مجموعه‌ای از نقشه‌ها مقایسه می‌کنند، چرا که حاوی دستورات مورد نیاز برای ساخته شدن تمام اجزای دیگر سلول‌ها مانند مولکول‌های پروتئین و RNA (اسید ریبونوکلئیک) است.

Bazle بازديد : 223 پنجشنبه 25 آبان 1391 زمان : 1:19 نظرات ()

اطلاعات جالبی در باره ی مغز

ایا تا به حال شده  در مورد مغز خود و عملکرد ان فکر کنید؟؟

وزن طبیعی مغز یک انسان 1300 الی1400 گرم میباشد یعنی اندازه ی یه کیسه شکر!!

مغز انسان از مغز فیل ها کوچکتر است وزن یک فیل حدودا 6000 گرم است این در حالی هست که مغز انسان از مغز یک میمون بزرگتر است مغز یک میمون  وزنی معادل 95 گرم دارد!!! مغز سگ ها نیز چیزی در حدود 72 و گربه ها هم 30 گرم براورد می شود...

shayan-mo بازديد : 262 چهارشنبه 17 آبان 1391 زمان : 18:16 نظرات ()

کروموزوم

کروموزوم در سلول هاي يوکاريوتي از ترکيب کروماتين و پروتئين هاي هيستوني و غير هيستوني تشکيل شده است. و در سلول هاي پروکاريوتي از ترکيب کروماتين و پروتئين هاي غير هيستوني ساخته شده است. واژه کروموزم به مفهوم جسم رنگي که در سال 1888 بوسيله والدير بکار گرفته شد.

Bazle بازديد : 259 چهارشنبه 17 آبان 1391 زمان : 14:8 نظرات ()

سلول های بنیادی

یکی از یافته های جدید علم پزشکی شناسایی و جدا کردن نوع جدیدی از سلول ها در داخل بدن پستانداران ، به نام سلول های بنیادی است که به دلیل داشتن پتانسیل های بالا در زمینه تقسیم شدن ، تمایز به سلول های تخصصی بدن و نیز توانایی ان ها در ترمیم بافتی بسیار مورد توجه دانشمندان قرار گرفته اند. به همین منظور بر آن شدیم تا در یک سری مقالات به معرفی این سلول ها و ارائه اخرین اخبار در مورد ان ها بپردازیم. ...

Bazle بازديد : 230 دوشنبه 15 آبان 1391 زمان : 14:1 نظرات ()
تبليغات
  • فروشگاه اينترنتی
  • لينک دوستان

    آموزش آنلاین
    دانلود کتاب های درسی

    خرید شارژ